
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | I²C, I²S, SMBus, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Max Supply Voltage | 3.8 V |
| Min Supply Voltage | 1.85 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 8.7 mA |
| Current - Transmitting | 8.8 mA to 133 mA |
| Output Power | 19.5 dBm |
| Number of GPIO | 16 |
| Sensitivity (dBm) | -99.2 dBm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
